+420 737 072 497 garrarelax@email.cz

První český salon s péčí rybkami Garra Rufa

 • Péče o nohy, ruce i celé tělo rybkami Garra Rufa
 • Procedury vhodné pro každého v každém věku
 • Léčba lupénky a jiných kožních problémů
 • Nevšední zážitek a příjemná relaxace
 • Pronájem rybek k vám domů

Pronájem rybek

lupenka web4

léčba lupénky2"Umíme léčit lupénku!" Tak přesně tohle by řekly léčivé rybky Garra rufa, kdyby uměly mluvit. My říkáme, že víme jak léčit lupénku. A říkáme to mimo jiné, protože s léčbou lupénky (i dalších kožních nemocí) rybkami Garra rufa máme bohaté, několikaleté zkušenosti. O co se ale vlastně jedná?

Rybky Garra Rufa mají jednu mimořádnou vlastnost. Kromě samotného "ožďibování" z tlamiček vypouštějí léčivý enzym Ditranol, který má zásadní vliv na hojení kožních problémů jako lupénka, ekzémy a spoustu dalších a také na s tím spojené psychické problémy. Díky těmto rybkám lze prodloužit i odbdobí bez příznaků až na 6-9 měsíců. Léčba je však velmi individuální. Působí na každého jinak, u někoho tedy může dojít k dokonalému "vyléčení" a u jiného pouze k mírnému zlepšení. Nazýváme tuto proceduru jako nejpřírodnější možnou léčbu kožních problémů, která je bez vedlejších a nežádoucích účinků!

Pro opravdu efektivní léčbu těchto problémů je nezbytné podstoupit tzv. léčebnou kúru - minimálně 21 dní po dobu 1-3 hodin denně si dopřát koupel s rybkami. A to se těšte! Koupele jsou velmi příjemné a uklidňující. Rybky jsou něžné a voda teplá až 34°C. Je také třeba přestat užívat minimálně měsíc před touto procedurou léčiva na bázi kortikoidů.

A aby jste se cítili opravdu jako doma, v pohodlí a v soukromí, zapůjčíme Vám nádrž, rybky i veškeré vybavení až k Vám domů.

V ceně zápůjčky je:léčba lupénky

 • plastová nádrž na 300L vody
 • 200-300 rybek Garra rufa
 • filtrační jednotka s UV lampou
 • vzduchování
 • topné tělísko
 • instalace, odborné zaškolení, manuál
 • přírodní neparfemované mýdlo

Cena dopravy záleží na dohodě nebo si můžete pro zápůjčku přijet sami. Jelikož zapůjčované vybavení i samotné rybky jsou velmi finančně nákladné, požadujeme zálohu ve výši 10 000 Kč, kterou Vám vrátíme výměnou za funkční a nepoškozené vybavení a zdravé rybky (tolerujeme úhyn ve výši 15%).

Výsledky koupelí s rybkami Garra rufa za účelem léčby lupénky jsou také dokázány v rakouském výzkumu, který uskutečnili  M. Grassberg a W. Hoch z Lékařské fakulty ve Vídni. Studie prokázala, že se jedná o zcela bezpečnou a efektivní metodu.

 

Jak byl zlepšen stav Vaší pokožky v rámci léčby?
Extrémně Značně Trochu Vůbec ne
Svědění 73,0% 23,8% 3,2% 0
Bolest 88,9% 11,1% 0 0
Pnutí 82,3% 17,7% 0 0
Tvrdost 76,6% 21,9% 1,6% 0
Odlupování 84,8% 13,6% 1,5% 0
Jak byly zmírněny psychické problémy? 47,0% 27,3% 6,1% 1,5%
Byl dosažen cíl Vaší léčby? 66,7% 31,8% 1,5% 0

 

  Ano Pravděpodobně ano Pravděpodobně ne Ne
Využili byste terapii znovu? 89,4% 9,1% 1,5% 0

 

lupénka

Data i fotografie najdete v celé studii na http://www.dr-fisch.at/knabberfische/version05/en/IchthyotherapyPilotStudyPoster.pdf

 

Nejčastější otázky:

Bojím se, že se o rybky nedokážu postarat. Neumím to, nemám s tím žádné zkušenosti!

Nevadí! V ceně zápůjčky je instalace, odborné zaškolení i manuál (návod), ve kterém je do detailu popsáno vše co potřebujete vědět. Pokud by jste si ani tak nevěděli rady, je pro Vás k dispozici naše nonstop telefonická podpora. Nemusíte se tedy ničeho obávat!

Nemůže se stát, že mi rybky uhynou?

Je možné, že nějakou nechtíc zasednete, ale to se stává velmi zřídka. Pokud budete dodržovat všechny pokyny z manuálu, rybkám se nic stát nemůže a budou čilé a aktivní po celou dobu Vaší zápůjčky.

Nemůže mi nádrž prasknout?

Nádrž je z velmi tlustého a odolného plastu a je určená k plnění vodou, nehrozí tedy žádné prasknutí.

Mám lupénku pouze loktech (přip. kolenech, apod.). Musím si půjčit nádrž na celé tělo?

Nemusíte, lze sjednat i nádrž pro lokální koupel - koupel určitého místa. Pro tyto koupele stačí i menší počet rybek, cena za pronájem je tak nižší.

Bude léčba bolet? Jaký je to pocit?

Pocit je to naprosto skvělý, nepopsatelný. Rybky jemně šimrají, takže o bolesti nemůže být ani řeč. Nejlepší je si rybky přijít vyzkoušet doslova na vlastní kůži do našeho salonu. Ať už na nohy, ruce, či celé tělo. Alespoň budete před zapůjčkou vědět, do čeho vlastně jdete :-)

V případě dalších dotazů nebo zájmu nás prosím kontaktujte emailem GarraRelax@email.cz či na tel.: 737 072 497.